Urządzamy jadalnie

Jadalnia jest miejscem gdzie praktycznie każda rodzina spędza dość dużo czasu. W niektórych domach używana jest ona tylko a czasie świąt lecz w każdym domu być powinna. Więce »

 

Żółw

Żółw jest płazem. Jednakże należy do zwierząt chętnie trzymanych w domu. Mieszka on w klatce, wśród trocin i czuje się tam dobrze. Ma, co jeść i co pić.
Ten zwierzak jest powolny, raczej niechętny do intensywnej zabawy. Tak, więc bardzo często nie jest odpowiedni dla tych najmłodszych dzieci. On potrzebuje dużo ciszy i spokoju, nie można go traktować jak kolejną zabawkę. Trzeba się odpowiednio z nim obchodzić. Można go głaskać, nie ma on puszystego futerka, ale również jest mu to potrzebne i naprawdę to lubi.
W sklepie również dla żółwia znajdziemy różne gadżety, bo nie tylko o sałacie i marchewce to zwierzę żyje. Także potrzebuje witamin i zabawek. To, że nie wydaje praktycznie żadnych dźwięków, to nie znaczy, iż nie wymaga od nas uwagi i zainteresowania. Nie można o nim zapominać, może i jakoś sobie poradzi bez naszej ludzkiej pomocy, ale na pewno nie będzie szczęśliwy. Bo skoro to zwierzę zostało przez nas zaproszone do domu, to nie można go ignorować, on też ma swoje uczucia i będzie mu przykro, iż nikt się nim nie zajmuje, bo nie jest taki fajny, jak piesek czy kotek.