Urządzamy jadalnie

Jadalnia jest miejscem gdzie praktycznie każda rodzina spędza dość dużo czasu. W niektórych domach używana jest ona tylko a czasie świąt lecz w każdym domu być powinna. Więce »

 

Pies

Pies to podobno najlepszy przyjaciel człowieka. Dlatego bardzo wiele osób decyduje się na jego posiadanie. Psy są posłuszne, przyzwyczajają się do swojego pana i zawsze są chętne do zabawy. Bardzo okazują swoje przywiązanie, zazwyczaj wybierają sobie same swojego głównego właściciela.
Są rasy duże i małe, krótkowłose i długowłose, przeróżnych maści: czarne, białe, złote czy rude. Wybór jest ogromny.
Jednak najważniejsze by mieć pieska, który będzie nam odpowiadał zarówno usposobieniem jak i wyglądem. Nie może być przecież tak, że nasz pupil będzie żwawy i skory do zabawy, a nas to typowi flegmatycy. Z psem trzeba wychodzić kilka razy dziennie na spacery i nie mogą być one z byt krótkie. Trzeba go odpowiednio karmić i dużo się z nim bawić. Służą do tego specjalne zabawki dla psów. Należy też je czesać zwłaszcza w okresie linienia. Chodzić z nimi do weterynarza na szczepienia. Pies powinien posiadać własne posłanie, wiedzieć gdzie możne spokojnie spać. Nie można tez zapomnieć o obroży, smyczy i kagańcu dla każdego, niezależnie od rasy i wielkości.