Urządzamy jadalnie

Jadalnia jest miejscem gdzie praktycznie każda rodzina spędza dość dużo czasu. W niektórych domach używana jest ona tylko a czasie świąt lecz w każdym domu być powinna. Więce »

 

Papuga

Papuga to także zwierzątko domowe. Jej domem jest klatka, gdzie ma picie, jedzenie i zabawki. Jednak to jej nie wystarczy do pełni szczęścia. Rzecz jasna skoro jest ptakiem musi latać.
Jej właściciel musi zadbać o to, by jego papuga miała gdzie latać. Nie chodzi o to by ją wypuszczać za okno, bo takim zachowaniem zrobimy jej tylko krzywdę. Nie będzie potrafiła do nas wrócić, a na wolności sobie nie poradzi, bo już została przez nas udomowiona i jej instynkt przetrwania znacznie zmalał.
Więc jeśli chcemy by nasza papuga sobie polatała, to zamknijmy wpierw balkon i wszystkie okna w domu czy mieszkaniu, a dopiero wtedy otwórzmy klatkę. Wtedy papuga będzie zadowolona i my będziemy pewni, że nic złego się jej nie przytrafi. Będąc posiadaczem tego zwierzątka domowego pamiętajmy, że potrzebuje ona także pielęgnacji np. trzeba regularnie obcinać jej pazurki, jeśli nie potrafimy zrobić tego sami to zabierzmy naszą kochaną papugę do weterynarza, a on to zrobi za nas lub nas tego nauczy bardzo szybko.