Urządzamy jadalnie

Jadalnia jest miejscem gdzie praktycznie każda rodzina spędza dość dużo czasu. W niektórych domach używana jest ona tylko a czasie świąt lecz w każdym domu być powinna. Więce »

 

Kot

O kotach mówi się, że są całkiem odmienne od psów. Dlatego, że one przywiązują się do miejsca, nie do właściciela czy właścicieli. Bawią się z nami wtedy, kiedy to one mają na to ochotę. Rzadko są posłuszne, raczej chodzą swoimi ścieżkami. Mają swoje zdanie i nie podporządkowują się poleceniom pana czy pani.
Tak, więc jeśli jesteś miłośnikiem psów to raczej nie spodoba ci się usposobienia kotów. Chociaż zdarzają się jednocześni posiadacze obu tych zwierzątek domowych.
Z kotem nie musisz wychodzić na spacery, ale w zamian musisz posiadać kuwetę, którą musisz regularnie czyścić i wymieniać w niej specjalny piasek. Trzeba go karmić, tak jak psa jednak, czym innym, specjalnym pokarmem dla tego rodzaju pupila. Należy się z nim bawić, ale wtedy, kiedy on chce, nie zmuszać go do tego. Pamiętać o regularnym czesaniu jego sierści, szczególnie podczas linienia, czyli zmiany futerka na np. letnie z zimowego. Należy też odwiedzać weterynarza, gdy dzieje się coś złego, jak także by kot otrzymał odpowiednie i obowiązkowe szczepienia.