Urządzamy jadalnie

Jadalnia jest miejscem gdzie praktycznie każda rodzina spędza dość dużo czasu. W niektórych domach używana jest ona tylko a czasie świąt lecz w każdym domu być powinna. Więce »

 

Jakie wybrać?

Jakie zwierzątko wybrać na nowego członka rodziny? To bardzo trudne pytanie. Dzieci zazwyczaj wiedzą, co chcą i bardzo o nie proszą. Nie dając szybko za wygraną. Jednakże nie możemy w tej kwestii dać im całkowicie decydować.
Dlatego, że to bardziej my będziemy jego właścicielami niż one. To my będziemy je kąpać, zabierać do weterynarza, karmić i poić. Dzieci myślą raczej tylko o zabawie z nim, zapominając o obowiązkach związanych z posiadaniem jakiegokolwiek zwierzątka domowego. Dla nich to często kolejna zabawka. Dopiero z wiekiem rozumieją, że to posiadania psa czy kota wymaga ze strony właścicieli odpowiedzialności.
Każdy ma swoje gusta w każdej kwestii, jednym podobają się psy innym koty, zaś jeszcze inni wolą gryzonie lub płazy, a niektórzy lubią być oryginalni i nietypowi, więc decydują się na pająka. Pamiętajmy, że zanim zdecydujemy się na konkretne zwierzątko domowe to dowiedzmy się, jak prawidłowo się nim zajmować. Aby potem nie popełnić błędu, czyli nie zrobić krzywdy nowemu członkowi naszej rodziny.