Urządzamy jadalnie

Jadalnia jest miejscem gdzie praktycznie każda rodzina spędza dość dużo czasu. W niektórych domach używana jest ona tylko a czasie świąt lecz w każdym domu być powinna. Więce »

 

Dlaczego chcemy je mieć?

Lubimy mieć zwierzątka domowe, bo jest to modne. A ludzie ze swojej natury nie lubią się różnić od innych, więc skoro moi przyjaciele, rodzina mają jakieś zwierzątka w domu to, czemu ja nie mam takiego posiadać? Dlaczego mamy być inni od nich. A jeśli nie przeszkadza nam bałagan z nimi związany, to nic nie stoi na przeszkodzie.
Z drugiej strony uczymy się od innych, zwłaszcza od najbliższych. Więc jeśli nasi rodzice mieli psa lub papugę to są bardzo duże szanse, że my w dorosłym życiu także będziemy ich właścicielem. Gdyż będziemy myśleć, że nasz Dom bez zwierzątka jest niepełny, będzie nam czegoś brakować.
Istnieją jeszcze takie powody, jak to, że są one takie urocze. Mają miękkie futerko lub pięknie ćwierkają lub lubimy spacery, a nie zawsze są chętni do wyjścia na niego. Tak, więc warto mieć towarzysza i do zabawy, do wspólnego spędzania czasu. Jak także by miał kto nas ogrzać w nocy lub by mieć do kogoś się przytulić. Możemy też mu się wyżalić, a one nie będzie zadawało zbędnych pytań.