Urządzamy jadalnie

Jadalnia jest miejscem gdzie praktycznie każda rodzina spędza dość dużo czasu. W niektórych domach używana jest ona tylko a czasie świąt lecz w każdym domu być powinna. Więce »

 

Chomik

Chomik jest gryzoniem, jest małych rozmiarów i ma miękkie futerko. Tak, więc jeśli jest gryzoniem musi coś gryźć, lepiej coś mu dać, bo może zacząć gryźć nas, swoich właścicieli. Znajdziemy w sklepach zoologicznych masę różnych przedmiotów służących tym gryzoniom zarówno do gryzienia, jak i do jedzenia, więc obie ich ważne potrzeby zostaną zaspokojone.
Te zwierzątka domowe trzymamy w klatce dostosowane do ich rozmiarów, oczywiście nie są to małe klatki. Dla chomika klatka to jego Dom, tak, więc musi mieć dużo miejsca by mieć po pierwsze przestrzeń do biegania, musi mieć coś do picia i do jedzenia, jak także zabawki by się nie nudzić.
Chomików nie warto wypuszczać bez kontroli z klatki, gdyż schowają się w jakieś zakamarki naszego pokoju i już nigdy możemy ich nie odzyskać. a jeśli będziemy chcieli to zrobić, to naprawdę poświęcimy temu sporo czasu. Takie zwierzątko nie musi być w klatce, można zapewnić mu towarzystwo w postaci drugiego, a nawet trzeciego chomika. Z całą pewnością jakoś się dogadają, a nawet będą dobrze się ze sobą bawić.